Талат Џафери е кандидат за претседател на македонскиот парламент, откако ДУИ, СДСМ, Алијанса за Албанците и Движењето Беса ги усогласија своите ставови. Тој ќе ...
сите 4 | | | прочитана: 13388 | веќе видена

Шеснаесетгодишно момче од гостиварското село Неготино, Полошко, претрпело силен струен удар и паднало во бессознание по обидот да ја затвори вратата од ...
сите 18 | | | прочитана: 357 | веќе видена

ВМРО Народна партија ја пласира идејата на идните локални избори во Тетово сите македонски партии да настапат со заедничка платформа, како и да се изврши нова ...
сите 4 | | | прочитана: 393 | веќе видена

Со четири натпревари на кои типуваше ГГ1&ГГ2 обложувач од Гостивар ги сруши сите граници Обложувачите во Македонија секогаш покажуваат дека се вистински ...
сите 3 | | | прочитана: 266 | веќе видена

Доколку минатите три години во овој период се двоумевме дали треба одмазднички да влетаме во Владата или Собранието, темата сезонава е дали ни следува вонредна ...
сите 3 | | | веќе видена

Како дел од редовните активности на Коалицијата на невладини организации „СЕГА“ и „Младински Совет Охрид“, денес во средното општинско средно училиште „Свети ...
сите 2 | | | веќе видена

Со јавни настани на отворено во Тетово и Гостивар неколку невладини организации го одбележаа 21 март, Светскиот ден на лицата со Даунов синдром.Во Тетово, ...
| | прочитана: 311 | веќе видена

Жена-творец

„Да се испрати светлина во темнината на човечките срца, тоа е должноста на уметникот.“ - Клара Шуман Ова не е феминистички концерт. Ова не е феминистичка ...
 • Музеј На Град Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Мар, 2017 до 21:30:00 , 27 Мар, 2017
 • Iva Damjanovski
 • 84 доаѓаат, 127 можеби
 • Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • MASSIVE FESTIVAL Macedonia - Сабота 1 април во С.Ц Борис Трајковски

  Lollipop Entertainment Group и SUN Production Овој 1 април Ве канат да бидете дел од централниот градски маскембал и најголемата журка досега. После ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:30:00 , 01 Апр, 2017 до 04:00:00 , 02 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 187 доаѓаат, 228 можеби
 • Како си ми? – трета студентска филолошка конференција

  Со задоволство ве покануваме на третото издание на студентската конференција „Како си ми?“ што ќе се одржи на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“. На ...
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Апр, 2017 до 16:30:00 , 01 Апр, 2017
 • Како си ми?
 • 102 доаѓаат, 191 можеби
 • Shake The Room!

  Маски, креативност, зезање, награди, шотови, коктели, игранка... Пловење низ времето со префинета музичка селекција на Oldboy... Што ќе бидеш ти? Покажи ни! ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 01 Апр, 2017 до 01:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Public Room
 • 42 доаѓаат, 203 можеби
 • Врв 7/12: Лиска (1.908 мнв), Илинска Планина

  Седмиот врв во годинашниот предизвик “12 Врвови”е врвот ЛИСКА висок 1.908 мнв, кој се наоѓа на Илинска Планина дел од масивот Бигла. Лиска е највисокиот ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:30:00 , 02 Апр, 2017 до 21:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 48 доаѓаат, 181 можеби


 • На 27 Март