Додека Советот на јавни обвинители да избере шеф на Вишото јавно обвинителство-Скопје, од тројца кандидати, остана само еден. Досегашниот шеф Мустафа ...
сите 4 | | | веќе видена

Буџетот за 2023 година е реалност и ја зема предвид актуелната состојба под влијание на енергетската и ценовната криза, ги зема предвид напорите за ...
сите 5 | | | веќе видена

Судијата што го води предметот за автобуската несреќа која се случи кај селото Ласкарци му даде рок до 5 декември на Бирото за судски вештачења да го достави ...
| | веќе видена

Лидерот на ВМРО–ДПМНЕ вечерва беше во посета на Гостивар.-Вечерва во Гостивар. Има надеж за Македонија, потребно е заеднички да се сплотиме за промените кои ...
сите 4 | | | веќе видена

„Аналитичарот Сефер Селими вчера во емисијата ‘Клик Плус’ на ТВ 21 изјави дека Алијансата за Албанците секогаш имала проблеми со правењата коалиции.“ – објави ...
| | веќе видена

По победата над дебитантот Чаир 2030 (106:61), МЗТ Скопје Аеродром има ист број на бодови како и Гостивар, но и подобар кош-количник во Првата македонска лига ...
сите 8 | | | веќе видена

Железничкиот сообраќај на територијата на Р. Македонија се одвива од далечната 1873 година. Следнава 2023 година ќе одбележиме јубилеј, 150 години железници во ...
сите 2 | | | веќе видена

Реализацијата на проектите, како и продолжување на соработката помеѓу Владата и Европската банка за обнова и развој (ЕБОР), беа тема на денешната средба на ...
сите 12 | | | веќе видена

-Точно е дека балансерот се злоупотребува. Тоа е непобитен факт. Овој мандат ги имаме првите вработувања и факт е дека од човечки ресурси луѓето знаат колку ...
| | веќе видена

На 30 Ноември