Синоќа на улицата “Боге Вељановски“ во Гостивар од страна на полициски службеници биле приведени Ш.А.(52) и Ќ.Ф.(47) двајцата од Гостивар.При извршениот ...
сите 34 | | | веќе видена

Фестивалот од голови во германскиот куп, или популарниот ДФБ-Покал одлично го предвиде обложувач од Штип и со уплатен тикет за 100 денари во Sport Life си ...
| | веќе видена

Патарините за седум месеци на Јавното претпријатие за државни патишта му донеле приход од 1.434.012.792 денари (23,5 милиони евра) или за 3,97 отсто повеќе од ...
сите 18 | | | веќе видена

Вијадукт Трејд известува дека од 14.08.2019 до 17.08.2019 година ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат А2, ...
сите 9 | | | веќе видена

Многумина сметаат дека Арсенал го имал најдобриот преоден рок откако успеа да закрпи неколку позиции со доста квалитетни играчи. Во последниот ден од преодниот ...
| | веќе видена

Алијанса за Албанците реагира поради, како што тврди „прикривање, односно обидот за молк од страна на одговорните институции во врска со апсењето на две ...
сите 11 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа информира дека утре (16 август) ќе започнат градежните работи за целосна реконструкција на улица “ 28 Н оември“, што ги ...
| | веќе видена

Во 64-тата година од животот, по кратко боледување утрово почина Злате Тодоровски, основач и сопственик на регионалната Радио Телевизија Кис, човек кој зад ...
| | веќе видена

Општинската организација на СДСМ во Гостивар денес ја претстави мерката „зелена нафта" со која е предвидно земјоделците да набавуваат евродизел за ...
сите 3 | | | веќе видена

Градинките во Гостивар се претесни за да ги примат сите дечиња коишто родителите ги пријавиле за престој од септември. Интересот е огромен, а градинките иако ...
| | веќе видена

Во тек се подготвителни работи за асфалтирање на крак на улицата “ЈНА“ (во Ново Маало) спроти колеџот “Јахја Кемал” во Гостивар. Од локалната самоуправа ...
| | веќе видена

Тетовско-гостиварската епархија беше домаќин на деца и лица со попречености од Дневниот центар „Порака“ од Неготино, за кои организираше еднодневна екскурзија ...
| | веќе видена

Јас сум премногу ангажирана затоа не ја држам редовно под контрола, инаку она без мене не може ништо – му вели специјалната обвинителка Катица Јанева на ...
| | веќе видена

next