Јавното претпријатие за државни патишта од почетокот на годинава, па заклучно со јули, од наплата на патарина остварило приходи во износ од 1.434.012.792 ...
сите 18 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците реагира поради, како што тврди ,, прикривање, односно обидот за молк од страна на одговорните институции во врска со апсењето на две ...
сите 12 | | | веќе видена

Во текот на летото кафулињата, кафеаните, дискотеките во Гостивар се полни со гости, а забавата најчесто се надополнува со музика во живо. „Граѓаните, особено ...
| | веќе видена

Во 64-тата година од животот, по кратко боледување утрово почина Злате Тодоровски, основач и сопственик на регионалната Радио Телевизија Кис, човек кој зад ...
| | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа информира дека утре (16 август) ќе започнат градежните работи за целосна реконструкција на улица “ 28 Н оември“, што ги ...
| | веќе видена

Потполковникот Ментор Саити од Гостивар е поставен за нов командант на специјалната единица Ренџери при Полкот за специјални операции на АРМ. Саити своето ...
| | веќе видена

Статистиката покажала дека 90 отсто од медалистите на „Менделеев“ освојуваат и медали на IChO. Тоа го потврдува и Стефан Дамчевски од Демир Хисар, матурант во ...
| | веќе видена