Синоќа на улицата “Боге Вељановски“ во Гостивар од страна на полициски службеници биле приведени Ш.А.(52) и Ќ.Ф.(47) двајцата од Гостивар. При извршениот ...
сите 34 | | | веќе видена

Вчера околу 10.35 часот на улица „Јадранска магистрала" се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Рено Кангу" со скопски регистарски ознаки, управувано од ...
сите 17 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа, која се случи на автопатот Гостивар-Тетово, после „Неготинска клучка”, заврши трагично за 26-годишно момче. СВР соопшти дека вчеравечер во ...
сите 15 | | | веќе видена