Мајка пријавила дека синоќа во дворот на семејната куќа во Гостивар, нејзината ќерка била сексуално вознемирена од малолетник. Според СВР Тетово, четириесет и ...
сите 10 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, поради сомненија дека сторил кривично дело – Тешки ...
сите 31 | | | веќе видена

Три угостителски објекти од Струга, Гостивар и Битола се затворени оваа недела, откако во нив биле затекнати гости и покрај забраната. Претседателката на ...
сите 45 | | | веќе видена

Гостиварското Основното јавно обвинителство поднесе обвинение против едно лице, кое се товари за кривично дело даночно затајување. Како што информираат од ...
сите 7 | | | веќе видена