Oсновното јавно обвинителство Гостивар денеска поведе постапка и поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го сториле кривиното дело ...
сите 19 | | | прочитана: 13837 | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.М.(43) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
сите 3 | | | прочитана: 1354 | веќе видена

Судија во претходна постапка му одредил мерка притвор од 30 денови, а полицијата поднесе три кривични пријави за 33-годишниот М.А од Пирок кој ноќеска беше ...
сите 25 | | | прочитана: 740 | веќе видена

Четири лица се повредени вчера на автопатот Гостивар-Тетово, во близина на натпатникот за тетовско Горно Седларце, кога патничко моторно возило „фолксваген ...
сите 12 | | | прочитана: 695 | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, жител на гостиварско село, на возраст од 67 години за ...
сите 13 | | | прочитана: 413 | веќе видена