МИЈАЛКОВ СЕ ПОЈАВИ, НЕ ИЗБЕГАЛ ОД МАКЕДОНИЈА 24 ТВ објави ексклузивно видео во кое се гледа дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков се пријави во судот. ...
| | прочитана: 46775 | веќе видена

Македонската полиција спроведе акциска контрола на возачи во Тетово, Штип, Струмица и Велес, при што се констатирани еден куп прекршоци поради неприлагодена ...
сите 2 | | | прочитана: 2902 | веќе видена

На 20.02.2021 во 02.30 часот на автопатот Тетово-Гостивар се случила сообраќајна незгода во која Т.Т.(34) од Тетово управувајќи патничко моторно возило „голф“ ...
сите 13 | | | прочитана: 2323 | веќе видена

Затворен угостителски објект во с.Чегране, а неговиот сопственик со иницијали В.Ф.(37) е приведен откако полициски службеници извршиле контрола во ...
сите 25 | | | прочитана: 1608 | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово во содејство со Управата за јавни приходи извршиле контрола во угостителски објект во с.Добридол, Гостиварско, сопственост ...
сите 11 | | | прочитана: 496 | веќе видена