По победата над дебитантот Чаир 2030 (106:61), МЗТ Скопје Аеродром има ист број на бодови како и Гостивар, но и подобар кош-количник во Првата македонска лига ...
сите 8 | | | веќе видена

Терените и салите во Македонија место да служат како единствен простор за спорт, рекреација, развивање на натпреварувачки дух, но и најважно како место без ...
| | веќе видена