СЕ ОДБЕЛЕЖУВА 1-ВИ МАЈ, СИНДИКАТИТЕ БАРААТ ПОВЕЌЕ ПРАВА ЗА РАБОТНИЦИТЕ Mинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовки на Фејсбук го честита 1 Мај – ...
| | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на својот фејсбук профил ја коментира ситуацијата со неизградбата и неработењето на автопатот Охрид - ...
сите 4 | | | веќе видена

Во спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје и во останатите шест регионални пункта низ државата и вчера продолжи масовната вакцинација на населението, ...
сите 35 | | | веќе видена

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. ...
сите 320 | | | веќе видена

Во средата во 13,50 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локалниот пат меѓу селата Долна Бањица и Митрови Крст, патничко возило „голф“, со гостиварски ...
сите 8 | | | веќе видена

Стотици концесии за користење на минерални суровини и води издала државата пред две години, на фирми кои прават ископ на руди, песок или други суровини. Вакви ...
| | веќе видена

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен ...
сите 9 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ И ПЕНДАРОВСКИ РАЗГОВАРАА ЗА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата кај претседателот Стево Пендаровски изјави ...
| | веќе видена

На 9 Мај