Новоформираното ЈП Русино-Полог нема да проработи најмалку уште еден месец со што организираното управување со отпад во полошкиот регион и натаму е неизвесно. ...
сите 29 | | | веќе видена

Македонски државјанин баран со меѓународна потерница издадена од хрватските власти е уапсен на граничниот премин Ќафасан на албанско – македонската граница кај ...
сите 8 | | | веќе видена

Припадници на Дирекцијата за заштита и спасување со акција за извлекување четири лица зафатени од свлечиште ја завршија тридневната обука и вежба на ...
| | веќе видена

Стотина фитнес центри, спортски клубови од најразлични спортови и спортски организации денеска ќе ги отвораат вратите или ќе ги дисперзираат своите активности, ...
| | веќе видена

Праксата продолжува и во новиот состав – секој министер на своето работно биро, покрај македонското, европското и НАТО знамето, го поставува и албанскиот ...
| | веќе видена

Тетовско-гостиварската епархија го објави најновото овогодинешно издание на „Огледало” периодично списание за православна вера, култура, образование и наука. ...
| | веќе видена