Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 21 | | | веќе видена

Не треба, посочи таа, да одите надвор ако немате консензус за најважните прашања. Но што е најважно не менувајте го ставот под притисок, не е компромис се што ...
| | веќе видена

Оваа влада на година дена после потпишувањето на еден од нај криминалните договори „Бехтел и Енка“ се уште нема поставено ниту грам асфалт на оваа релација но ...
сите 15 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Гостивар ја укина првостепената пресуда за обвинетите татко и ќерка, Шериф Рамука и Блерта Рамука и двајцата од Косово и правното лице „Радика ...
| | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари денеска започна со бајрамското празнување од Саат џамијата во Гостивар. „Денеска е Бајрам и би ја искористил ...
сите 17 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАНДИДАТИ НА СРЕДБИ СО ГРАЃАНИ Кандидатот за претседател Стево Пендаровски се обрати пред граѓаните на Пробиштип и повторно ја побара нивната ...
сите 2 | | | веќе видена

„Никогаш нема да одам на преговори, никогаш нема да разговарам за Македонија, никогаш нема да разговарам за Уставот, пред претходно да се договорам со Владата ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Гостивар попладнево се одржа трибина со презентирација на Манифестот на Социјалдемократската младина на Македонија, документ кој содржи столбови врзани со ...
| | веќе видена

Вчера изгаснати беа пожарите во скопската Општина Центар (гореше Универзална сала), на улицата „Лазар Личеновски“ во Скопје, Општина Петровец, во село Брест ...
| | веќе видена

“Во текот на вчерашниот ден, до нас беше доставена потпишаната декларација од страна на ВМРО – ДПМНЕ и ова е прва партија, коjшто ја потпиша Декларацијата за ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски обезбеди над 60 милиони денари во повеќе проекти за подобрување на сообраќајната и другата инфраструктура во општина ...
| | веќе видена

Над еден милион евра државни пари се поделени како социјална помош на лица што не ги исполнувале условите оти на свое име имале возило, покажаа првичните ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за Македонија“, Стевчо Јакимовски, денеска оствари средба со граѓаните на Гостивар. Иселувањето е главен ...
сите 7 | | | веќе видена

Драмското студио Тетово најавува две гостувања со претставата „ВАЈ-ФАЈ“, како и почнување со проби за премиера на комедијата „ВИ Спасувач на бракови“. На 17 ...
сите 2 | | | веќе видена

next