Во спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје и во останатите шест регионални пункта низ државата и вчера продолжи масовната вакцинација на населението, ...
сите 6 | | | прочитана: 22784 | веќе видена

МИЦКОСКИ И ПЕНДАРОВСКИ РАЗГОВАРАА ЗА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата кај претседателот Стево Пендаровски изјави ...
| | прочитана: 20662 | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
| | прочитана: 9175 | веќе видена

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. ...
сите 322 | | | прочитана: 8114 | веќе видена

Митрополитот на Тетовско-гостиварската епархија, г. Јосиф во пригодно обраќање им го честиташе најголемиот празник на верниците Воскресение Христово – ...
сите 2 | | | прочитана: 7526 | веќе видена

Граѓаните при закажување на веб страницата vakcinacija.mk сами направиле погрешен избор на локација каде сакаат да се вакцинираат, поради тоа системот ...
сите 29 | | | прочитана: 6517 | веќе видена

Вчера во Гостивар, 26-годишен возач од селото Балиндол удрил во малолетен пешак од градот, кој се здобил со тешки телесни повреди, информираат од полицијата. ...
сите 19 | | | прочитана: 4021 | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на својот фејсбук профил ја коментира ситуацијата со неизградбата и неработењето на автопатот Охрид - ...
сите 4 | | | прочитана: 1828 | веќе видена

СЕ ОДБЕЛЕЖУВА 1-ВИ МАЈ, СИНДИКАТИТЕ БАРААТ ПОВЕЌЕ ПРАВА ЗА РАБОТНИЦИТЕ Mинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовки на Фејсбук го честита 1 Мај – ...
| | прочитана: 1802 | веќе видена

ЗАЕВ НЕ ВЕРУВА ДЕКА ЦРВЕНКОВСКИ ЌЕ ФОРМИРА ПАРТИЈА Поранешниот претседател Бранко Црвенковски останува на ставот да не дава изјави во јавноста по било кои ...
| | прочитана: 1765 | веќе видена

Денеска (01.05.2021) полициски службеници од СВР Тетово спроведоа зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од ...
сите 3 | | | прочитана: 1068 | веќе видена

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против три лица за извршено насилство. Според ...
сите 6 | | | прочитана: 376 | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20 април. Денеска е Воскресение Христово – Втор ден. Велигден, или празникот на Христовото ...
сите 2 | | | прочитана: 369 | веќе видена

На 9 Мај