Од ЈП „Водовод и Канализација“ соопштија дека поради уличен дефект на водоводна цевка со пречник Ф150 мм., на улица „Црногорска“ број 2, прекин на ...
сите 14 | | | прочитана: 334 | веќе видена

Владата на последната седница даде дозвола Општина Кавадарци да се задолжи кај Комерцијална Банка со долгорочен кредит во износ од 118.000.000 денари, со ...
| | прочитана: 197 | веќе видена