Време зa читање: 2 минути Уште само два дена не делат од првиот историски натпревар на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство ЕУРО 2020. ...
| | веќе видена

Еднаков и правичен пристап до дијагноза, лекување, здравствена и социјална нега и навремена вакцинација е пораката која лицата со ретки болести ја испратија на ...
| | веќе видена