По пет години голгота помината низ судови, голем број судски рочишта, пресуди, жалби и повторни судења, професорката Арјета Велију Даути се враќа на работа во ...
| | веќе видена

Припадник на МВР во последен момент ѝ побегнал на смртта, кога се симнал од автобусот на „Дурмо-турс“ пред тој да се преврти на автопатот Скопје-Тетово . ...
сите 3 | | | веќе видена

Од 11 до 15 февруари во Москва, Русија се одржува најголемиот саем за широка потрошувачка во Руската Федерација и во Југоисточна Европа „Продекспо 2019“. Во ...
| | веќе видена

Автопатот Скопје-Тетово-Гостивар, како мост кој нė спојува. На него патува автобус полн Македонци и Албанци, на автопат изграден од Македонци и Албанци, кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопјанец кој секојдневно ги гледал автобусите кои доаѓаат во Скопје од Гостивар и Тетово и по Партизанска ги оставале своите патници, денеска со тага ...
| | веќе видена