Орагнизацискиот одобр на Меѓународениот поетски фестивал „Литературни искри“ го објави конкурсот за осмото издание на поеткста манифистација која се одржува во ...
сите 2 | | | веќе видена

Од ланската година премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче, речиси секојдневно, најавуваат дека се обезбедени вакцини од разни извори, а ...
сите 8 | | | веќе видена

Mесец август 1995 година, ден осми, споменот на Светата Преподобномаченица Параскева Римјанка. Сонцето, моќно издигнато измеѓу Бистра и Крчин, самовласно ...
| | веќе видена