Шкендија го победи Работнички со 2-0 во 16. коло од Првата македонска фудбалска лига по што се израмни повторно на врвот со Шкупи кој ремизираше без голови ...
сите 2 | | | веќе видена

Судиска комисија при Фудбалската федерација на Македонија ги разгледа спорните моменти од 15. коло на ПРВА МФЛ и ги донесе следните заклучоци: На натпреварот ...
сите 2 | | | веќе видена