Почна одбројувањето до претседателските и до парламентарните избори. Државната изборна комисија (ДИК) ги усвои роковниците за изборните дејствија, а во ...
сите 18 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар и претседателски кандидат на албанската опозициска коалиција, Арбен Таравари изјавил дека косовскиот премиер Албин Курти има ...
сите 60 | | | веќе видена

Откако ја официјализира кандидатурата за претседателските избори, гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари го повика лидерот на ДУИ, Али Ахмети и тој да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва најави дека многу скоро партијата ќе го објави претседателскиот кандидат без да кажува детали за ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на денешниот брифинг со медиумите даде одговори на јавно поставените прашања во врска со резултатите од ...
сите 5 | | | веќе видена

Судскиот совет на Република Северна Македонија, на денешната седница утврди престанок на судиска функција поради исполнување на услови за старосна пензија на ...
| | веќе видена

Новиот јавен обвинител на Република Македонија, Љупчо Коцевски, денеска официјално ја презеде должноста од досегашната в. д. републичка обвинителка Соња ...
сите 11 | | | веќе видена

Младиот доктор Александар Веселинов тргна на патот кон прво вработување. Тој е еден од најдобрите студенти на Медицинскиот факултет во Штип, каде дипломираше ...
сите 10 | | | веќе видена

Време зa читање: 12 минути Не е интелектуалец тој што нема храброст да ја каже вистината. Тоа е ставот на Џевдет Хајредини, кој беше вториот министер за ...
| | веќе видена

Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе воведе издавање на градежни дозволи без човечко влијание и ќе ја поврзе Македонија со нови автопати и експресни патишта. Главен ...
сите 9 | | | веќе видена

Македонски државјанин во саботата околу 2 часот по полноќ бил претепан до смрт по претходна расправија со двајца Еритрејци на возраст од 25 и 29 години, во ...
| | веќе видена

Надлежните од здравствен дом Куманово денеска негираа какво било влијание, партиско или етничко за прием на стоматолози и сестри, откако претходно до медиумите ...
сите 16 | | | веќе видена

ДПМНЕ е последната партија којшто може да говори за инфраструктура и инвестиции, реагира СДСМ по денешната трибина на опозициската партија. Тоа е партијата, ...
сите 3 | | | веќе видена

„Го чувствувам како пријател. Имам навистина прекрасен однос со господинот Таравари“, рече во интервјуто за ТВ 21 лидерот на ВМР)-ДПМНЕ Мицкоски. Тој или ...
| | веќе видена

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
| | веќе видена

next