Министерството за здравство информира дека од денеска започна пријавувањето за вакцинација на граѓани во домашни услови. Граѓаните кои од здравствени причини ...
сите 45 | | | веќе видена

Состојбата со Ковид-19 во државата засега останува стабилна. Вчера беа регистрирани 16 оздравени лица, а вакцинирањето се одвива непречено на сите пунктови во ...
сите 305 | | | веќе видена

Александар Пандов, член на ВМРО-ДПМНЕ и прв човек на Патриотскиот фортум на опозициската партија, се качи на коњ, со кој во наредните осум дена ќе учествува на ...
сите 2 | | | веќе видена

На вечерашната трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во општина Карпош се обрати пратеничката Гордана Силјановска Давкова која што истакна ...
сите 4 | | | веќе видена

Комплетно опремен и реновиран дневен центар за пензионери и реконструкција и адаптација на просториите во градинката „Планински цвет“ во Вевчани, се дел од ...
| | веќе видена

АВТОБУС СО ПАТНИЦИ ВРАТЕН ОД ГРЦИЈА ОДИ ВО ИЗОЛАЦИЈА Цел автобус со патници кои летувале во Грција оди во изолација. Автобус со патници кои на 20 јули се ...
| | веќе видена

На 36 основни и 13 средни училишта под надлежност на општините и на Град Скопје им се одобрени барањата по јавниот повик за финансирање проекти за реновирање ...
сите 6 | | | веќе видена

Веќе долго време ефективниот репродукциски број Rt стои над единица и дневните броеви на нови случаи забрзуваат со растот (на дијаграмот на втората слика). ...
сите 3 | | | веќе видена

Зелената алга и годинава го прекри крајбрежјето на Охридското Езеро. Видлива беше насекаде, од центарот на Охрид, кон плажите кон Извидничкиот центар, но и во ...
| | веќе видена

Пред 18 години, на денешен ден, од Република Турција во Република Македонија беше донесено легендарното Црешово топче, уникатен примерок, кој се чува во ...
| | веќе видена

Директорот на Агенција за храна и ветеринарство им го честита празникот Курбан Бајрам на граѓаните од муслиманска вероисповест и повикува на совесно и безбедно ...
сите 5 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната 50-та седница оформи постапка за испитување на имотната состојба на поранешен министер, ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска информираше дека се планираат измени во Програмата за јавно здравје, што подразбира дежурства на специјалисти во ...
сите 3 | | | веќе видена

МИЈАЛКОВ И АЛФИТЕ ОСЛОБОДЕНИ ЗА „ТОРТУРА“ Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК и полициските Алфи се ослободени од обвинение за случајот „Тортура“ кој се ...
| | веќе видена

Во Гостивар денеска беше организирана акција во рамки на новиот превентивен проект на СВР Тетово, „Поголема безбедност на пешаците, велосипедистите, ...
сите 3 | | | веќе видена

next