Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Д.М. (58) од с. Долна Бањица, гостиварско, поради постоење основи ...
сите 3 | | | веќе видена

Можноста БПЦ да го прифати предлогот на Синодот на МПЦ да биде мајка – црква на македонската е најкоментирана тема од нашите читатели. Судејќи според бројот на ...
| | веќе видена

Хари Костов, претседател на Управниот одбор на Комерцијална банка, рече дека банките не му веруваат на сегашниот сопственик „Кунико“ и наводниот инвеститор ...
сите 15 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари, денес во неговиот кабинет го прими градоначалникот на Врапчиште Исен Шабани.Градоначалниците на двете соседни ...
сите 2 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците не се откажува од Министерството за здравство. Лидерот на оваа партија Зијадин Села за ТВ21 вели дека имал средба со премиерот Зоран Заев ...
сите 14 | | | веќе видена

Џеват Арслани вработен во Студентскиот дом во Гостивар обвинува дека дел од неговите колеги, 10 години му вршат разни начни на мобинзи.Целата вест можете да ја ...
сите 13 | | | веќе видена

Денеска во 11.45 часот, бил регистриран земјотрес во дебарското епицентрално подрачје, со магнитуда од 3,4 степени според Рихтерова скала. „Сеизмолошката ...
сите 16 | | | веќе видена

Травијата / La Traviata - Giuseppe Verdi

Џузепе Верди ТРАВИЈАТА Диригент: Бисера Чадловска Режисер: Верена Штојбер (Германија) Сценограф и костимограф: Софија Шнајдер (Германија) Кореограф: Саша ...

Skopje Design Week 2017

Како и секоја година, така и оваа, сo огромна радост ви го претставуваме новото издание на Неделата на дизајн во Скопје! Ве покануваме на креативно, 5-дневно, ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Ное, 2017 до 00:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Skopje Design Week
 • 844 доаѓаат, 2406 можеби
 • Al Di MEOLA во Скопје @25.11.2017

  ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Ное, 2017 до 22:00:00 , 25 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 645 доаѓаат, 2436 можеби
 • TRISTAN во Скопје, сабота 25 ноември @ ВИП сала Борис Трајковски

  Време е за најдобриот настан за оваа година. Како круна на сите одлични журки изминатиов период се потрудивме да го донесеме еден од топ 3 артисти од светската ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 25 Ное, 2017 до 06:00:00 , 26 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 759 доаѓаат, 1435 можеби
 • Недела на современ шпански филм

  20 ноември (понеделник) 20:00 ч. СРЕЌНИ 140 (Felices 140) Игран филм, Шпанија 2015 г., 98 мин., колор, блуреј Режија: Грасија Керехета (Gracia Querejeta) ...

  Ослободување на Скопје (и Водно)

  Овој ноември, покрај редовното искачување на Водно посветено на ослободувањето на Скопје (19.11), ќе го одбележиме и ослободувањето на Водно од автомобили ...
 • Водно
 • 09:00:00 , 19 Ное, 2017 до 14:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Прв до врв
 • 441 доаѓаат, 1301 можеби
 • Лебедово езеро / Swan Lake - P. I. Tchaikovsky

  Петар Илич Чајковски ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО Диригент: Бисера Чадловска Кореограф: Виктор Јаременко (Украина) Сценограф: Андреј Злобин (Украина) Костимограф: Гана ...

  Rambo Amadeus

  3 Гонга и Рамбо Амадеус, совршена комбинација. На 29ти ноември во Станица 26 со почеток во 22:00 часот легендата на ЕХ-ЈУ сцената, неповторливиот и уникатен ...
 • Станица 26, Skopje
 • 22:00:00 , 29 Ное, 2017 до 02:00:00 , 30 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • 3Gonga
 • 319 доаѓаат, 1003 можеби


 • На 23 Ноември