Трет ден гори и се гаси дивата депонија во Тетово каде дежураат возила на пожарната и јавното комунално претријатие. Директорот на Јавното комунално ...
сите 13 | | | веќе видена

Наредната недела јавноста ќе ги дознае кандидатите за градоначалници и советници на СДСМ, а ВМРО-ДПМНЕ досега објави петмина кандидати за градоначалници. ...
сите 2 | | | веќе видена

Минатата недела во Гостивар и во Тетово, граѓанската иницијатива „Мрдни со прст" ги размрда граѓаните потсетувајќи ги за нивната одговорност за безбедноста и ...
сите 5 | | | веќе видена

Според билансите на успех и состојба кои имавме можност да ги анализираме на Спорт Лајф, Златна копачка, Моцарт и Бетсити овие четири бренда за обложување во ...
сите 2 | | | веќе видена

Спелеолози во истражување на пештера на планината Сува Гора, во атарот на селото Корита, наишле на човечки коски, дел од активирана граната за рачен фрлач, ...
сите 12 | | | веќе видена

Со голем црковно-народен собир во манастирот во изградба „Св. Преображение Христово“ во гостиварската населба Циглана се прослави православниот празник ...
сите 2 | | | веќе видена

Концерт! Fierce!

Заедно со Fierce ѕирнуваме во фестивалските денови кои следат! На 23-ти те покануваме на отворање на поштенско сандаче кое ќе ги чека твоите идеи и предлози ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Авг, 2017 до 01:00:00 , 24 Авг, 2017
 • Дотерај го Скопје
 • 70 доаѓаат, 207 можеби
 • Sonic Geometry - Капан Ан

  Armakeddon Festival и Active Meditation Music ви представува: Active Meditation Music журка на отворено во клуб Капан Ан! Промоција на новото издание на ...
 • Капан Ан - Скопје, Македонија
 • 23:00:00 , 25 Авг, 2017 до 06:00:00 , 26 Авг, 2017
 • Armakeddon Festival
 • 140 доаѓаат, 297 можеби
 • FIBA U16 Women's European Championship, Division B

  Women’s #FIBAU16Europe Division B will bring together 22 U16 European women’s teams vying to join Europe’s elite. The tournament will take place in Skopje, MKD ...
 • Skopje
 • 17:00:00 , 17 Авг, 2017 до 20:00:00 , 26 Авг, 2017
 • FIBA
 • 80 доаѓаат, 263 можеби


 • На 23 Август