Мајка пријавила дека синоќа во дворот на семејната куќа во Гостивар, нејзината ќерка била сексуално вознемирена од малолетник. Според СВР Тетово, четириесет и ...
сите 11 | | | веќе видена

Рамен пат, тесен коловоз, многу крпеници, ударни дупки и нерамнини и голем број возила, тоа е денешната слика на автопатот Тетово-Гостивар. Но, и покрај ...
| | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, поради сомненија дека сторил кривично дело – Тешки ...
сите 31 | | | веќе видена

Против 42-годишен жител на гостиварското село Неготино поднесен е предлог за казна за кривично дело – непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 38 | | | веќе видена

Гостиварското Основното јавно обвинителство поднесе обвинение против едно лице, кое се товари за кривично дело даночно затајување. Како што информираат од ...
сите 7 | | | веќе видена