На 14 февруари 2020 околу 23.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во куќа сопственост на Р.А.(50) на ул.„Боге Велјаноски“ настанала ...
сите 2 | | | веќе видена

Во повеќе градови ширум Македонија во текот на вчерашниот ден биле најдени лица кои поседувале дрога и психотропни супстанци. Денеска во 02:00 часот по полноќ ...
сите 29 | | | веќе видена

Товарно возило „ивеко“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ф. (56) од село Стримница, вчера излетало од регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, ...
сите 11 | | | веќе видена