Продолжување на рокот кризната состојба до 30 јуни 2021 година бара Владата од Собранието. Одлуката беше донесена синоќа на седницата врз основа на предлогот ...
сите 159 | | | веќе видена

„Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран ...
сите 38 | | | веќе видена

Олга Николова од Штип беше прв сведок на денешното рочиште за процесот „Титаник”. Сведочејќи пред судскиот совет со кој претседава судијата Осман Шабани, ...
| | веќе видена

Николче Петковски, поранешен директор и претседател на Управниот одбор на Еуростандард банка, тврди дека во банката ниту имало криминал, а уште помалку имало ...
сите 2 | | | веќе видена

Тестирање со брзи антигенски тестови од денеска се врши во здравствените домови во Битола и Делчево, од вчера е почнато во општите болници во Кочани и ...
сите 18 | | | веќе видена

Изминатото деноноќие во гостиварскиот регион регистрирани се три пожари. Од непознати причини огнот причинил штети на една куќа во Гостивар, помошна просторија ...
сите 4 | | | веќе видена

Навремена реализација на капиталните инвестиции и обезбедување на потребите на голем број граѓани ќе овозможи Буџетот за 2021 година на Министерството за ...
сите 23 | | | веќе видена

Протестира цела Македонија. Денес протести во Скопје, вчера вечер протести се случија во Крива Паланка, Кратово, Струмица, Гевгелија, Неготино, Свети Николе, ...
сите 19 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
| | веќе видена

Алијансата за Албанците реагира дека Владата од 120,6 милиони денари наменети за 15 капитални проекти во општините, не одобрла ниту еден проект за општините ...
сите 2 | | | веќе видена

next