Вчера во 17.10 часот, полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, во содејство со Управата за јавни приходи, извршиле контрола ...
сите 28 | | | веќе видена

Месец февруари помина, кинески вакцини се уште нема. Министерот за здравство Венко Филипче уверува дека во наредните денови ќе се знае кога точно овие вакцини ...
сите 35 | | | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
| | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 125 | | | веќе видена

Заменик-министерот за здравство, д-р Илир Хасани е првиот функционер кој ја прими првата доза од фајзеровата вакцина против вирусот Ковид-19. Доби и термин за ...
сите 4 | | | веќе видена

ПОЛИЦИЈАТА РАСПИША МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница. ...
| | веќе видена

Претседателот на КФСМ, Перо Антиќ во изминатата година подлежи под вистински критики од кошаркарската јавност предводена од актуелниот шампион МЗТ Скопје. ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за здравство ги повика матичните лекари да ги пријавуваат пациентите кои им се над 70 години и со хронични болести за вакцинација против КОВИД. ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамки на своето гостување во „Утрински брифинг“, градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари посочи дека сите скандали во режимот на Груевски, Заев ги ...
сите 5 | | | веќе видена

По дваесет дена пауза поради репрезентативните обрски, прволигашката кошарка се враќа со три дуели од 15. коло по кои ќе видиме чија победничка низа ќе ...
| | веќе видена

Кога на почетокот на 2020 година, младинската организација „Еквалис“ конечно успеа да обезбеди свој младински простор, нејзиниот основач Ангел Димитриевски ...
| | веќе видена

Според пропзициите кои се објавени во конкурост, право да конкурираат имаат сите поети од Македонија и од Балканските земји без разлика на возраста. Творците ...
сите 2 | | | веќе видена

Со натпреварите од 17. коло денеска од 14 часот во македонскиот фудбал стартуваат и второлигашките возбудувања во двете конкуренции. На Истокот, лидерот ...
| | веќе видена

Регионалниот центар за Гранични работи Исток поднесе осум кривични пријави за лица кои на граничниот премин „Деве Баир“ прикажале фалсификувани ПЦР-тестови за ...
сите 6 | | | веќе видена

next