Ноќеска во полиција било пријавено дека на регионалниот пат село Неготино- автопат, пред Неготинска клучка, автомобил „ауди А8“, со гостиварски регистарски ...
сите 26 | | | веќе видена

Претставниците на СДСМ на денешните средби во рамки на предизборната кампања, зборуваа за концептот „Едно општество за сите“, европските перспективи на ...
сите 24 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во предизборен настап пред гостиварци рече дека цел свет знае дека тој бил клучниот фактор Зоран Заев, поранешниот премиер да ја ...
сите 16 | | | веќе видена

Шекеринска не направи ништо од ветените капитални инвестиции од 600 километри нов автопат кој што ги ветуваше во 2016. Ниту автопатот од Кичево до Охрид го ...
сите 3 | | | веќе видена

Полицијата во полошко започна со засилени контроли кои се однесуваат на почитувањето на мерките за заштита во автобусите и комбињата кои превезуваат патници. ...
| | веќе видена

Приватната лабораторија ЕУРОП МЕДИКОЛ во Гостивар, за која ТВ 24 објави дека без дозвола вршела серолошки тестови за КОВИД 19 правела и други лабораториски ...
сите 4 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 34 | | | веќе видена

По 20 години работа и трчање за партијата, гостиварецот Спиро Спироски вели дека е крајно разочаран и навреден од постојаните лажни ветувања, но и погрешни ...
сите 4 | | | веќе видена

Измени на Законот околу одземање на деловната способност на децата со посебни потреби, зголемување на додатоците, тргнување на границата од 26 години за овие ...
сите 5 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската партија на албанците Мендух Тачи, носител на листата во Изборната единица 6, од вчерашниот митинг во Гостивар порача дека Али Ахмети ...
сите 5 | | | веќе видена

Во нашата програма Обнова на Македонија ветуваме Целосна гасификација на Македонија, поголема искористеност на обновливите извори на енергија, зголемување на ...
сите 9 | | | веќе видена

,,Страната на победниците. Пак сме заедно тука на исто место затоа што сите знаеме дека од 90 година до ден денес ТДП е единствената опција која се борела за ...
| | веќе видена

Нашиот регион, Полог е најголемата мешавина на различни националности, вери и култури во целата држава. Поранешната политика ни направи длабоки поделби и не ...
| | веќе видена

Дафина Стојаноска , носител на изборната единица 6 денеска беше пред депонијата Русино каде рече дека како носителката на листата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ...
сите 20 | | | веќе видена

next