Шкендија со победа од 0-1 на гостувањето против Македонија ЃП согласно очекувањата го стартуваше пролетниот дел во Првата македонска фудбалска лига. Тренерот ...
сите 25 | | | веќе видена

КОШАРКА – КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2025 Јончевски го скрати списокот, Хап на местото на Шортс Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Александар ...
| | веќе видена

Во првиот полуфинален натпревар од Купот „Благоја Георгиевски – Буштур“ кој се игра во Битола, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром стигнаа до учество во уште ...
сите 24 | | | веќе видена