Од Гостивар доаѓа топ-тикетот за изминатата недела, наш редовен обложувач погоди вистинска премија од 14.000 евра, поточно 871.800 денари. На тикетот од 10 ...
| | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија претрпе два порази во првите два натпревари во квалификациите за Евро 2021. Прво изгубивме дома од Естонија, а потоа иако бевме ...
| | веќе видена

На ФИС СЕС Nation CUP одржан во Poiana Brasov, во Романија во период од 18 до 21 февруари годинава учестуваше и членот на ски клубот Сноу спорт од Гостивар и ...
| | веќе видена