Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 23 часа

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12 ...
сите 9 | | | веќе видена

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
| | веќе видена

Во Гостивар до 2017 година немаше ниеден, а наскоро ќе се создаде цела локална мрежа на мерни сензори за следење на квалитетот на воздухот, со што Гостивар ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

За оние кои успеале да го победат корона вирусот и да се најдат во категоријата оздравени пациенти, здравствените проблеми не престануваат. Повеќето пациенти ...
| | веќе видена

Секој месец над 10 тина сообраќајки предизвикани од животни регистрира тетовската полиција на Aвтопатот Скопје Тетово – Гостивар.За среќа досега нема загинати ...
сите 24 | | | веќе видена

Сто педесет и една илјада и 359 невработени лица се регистрирани во Агеницјата за вработување на крајот на септември 2020 година. Во евиденцијата на ...
сите 10 | | | веќе видена