МИЈАЛКОВ СЕ ПОЈАВИ, НЕ ИЗБЕГАЛ ОД МАКЕДОНИЈА 24 ТВ објави ексклузивно видео во кое се гледа дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков се пријави во судот. ...
| | прочитана: 46504 | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
| | прочитана: 16279 | веќе видена

Месец февруари помина, кинески вакцини се уште нема. Министерот за здравство Венко Филипче уверува дека во наредните денови ќе се знае кога точно овие вакцини ...
сите 35 | | | прочитана: 14369 | веќе видена

ПОЛИЦИЈАТА РАСПИША МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница. ...
| | прочитана: 9895 | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 125 | | | прочитана: 7597 | веќе видена

Речиси осумдесет проценти од вработените во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ се пријавиле за вакцинација против Ковид-19. Во најголемата здравствена ...
сите 3 | | | прочитана: 1123 | веќе видена

Немам сомнеж во стабилноста на Македонија и сум голем оптимист во однос на процесот на проширување на Европската Унија. Јапонија е силно посветена на ...
сите 4 | | | прочитана: 539 | веќе видена

Скопскиот регион ќе добие гас до крајот на идната година. Според планот, снабдување со гас најпрво ќе има за периферните населби од главниот град. Надлежните ...
сите 21 | | | прочитана: 503 | веќе видена

Во рамки на проектот „Учи паметно, работи стручно“ во Гостивар се одржа консултативна средба помеѓу претставници на Министерството за образование и наука, ...
сите 4 | | | прочитана: 351 | веќе видена

Половина Македонија вечерва дише екстремно загаден воздух според податоците од мерните станици. Екстремно загаден воздух дишат скопјани, кумановци, велешани, ...
сите 6 | | | прочитана: 293 | веќе видена

Денес се навршуваат 17 години од смртта на македонскиот претседател Борис Трајковски. На годишнината од трагичното загинување на Трајковски се потсетуваме на ...
| | прочитана: 229 | веќе видена

Нецели 48 часа по објавувањето на резултатите од Годишниот конкурс за поддршка на програми од национален интерес во културата за 2021 година на Министерството ...
сите 2 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Илјадници изводи се издадени без да бидат наплатени, 4 отсто од издадените документи се со погрешни податоци, изводите не се изработуваат навреме - ова се дел ...
сите 3 | | | прочитана: 166 | веќе видена

Министерот за здравство ги повика матичните лекари да ги пријавуваат пациентите кои им се над 70 години и со хронични болести за вакцинација против КОВИД. ...
сите 2 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Во моментов работиме на ново законско решение кое ќе значи посовремено утврдување на материјалите кои што ќе се користат во образованието затоа што учебниците ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и просторно плaнирање информира дека е oбјавена постапка за доделување на договор за повеќегодишна јавна набавка за ...
сите 5 | | | веќе видена

Во рамки на своето гостување во „Утрински брифинг“, градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари посочи дека сите скандали во режимот на Груевски, Заев ги ...
сите 5 | | | веќе видена

next