Прволигашката кошарка се враќа овој викенд со дуелите од 12. коло. Првиот од нив ќе биде одигран во Кавадарци каде Еуро Никел го пречекува младинскиот состав ...
сите 13 | | | веќе видена

Институтот „Сариса“ денеска со почеток од 13:00 часот во хотел Епинал во Битола ќе одржи јавна дебата под наслов „Традицијата, историјата, конзервативизмот: ...
сите 2 | | | веќе видена