МЗТ Скопје убедливо го стартуваше плејофот во кошаркарскиот шампионат на Македонија откако актуелниот првак рутиснки славеше во првиот меч од четвртфиналната ...
| | прочитана: 289 | веќе видена

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, побара неговите избраници да не ги фаќа еуфорија по синоќешната убедлива победа над Широки (85:69) во првиот ...
сите 6 | | | веќе видена

Какво е тоа чувство за еден фудбалски судија да се појави на центарот на легендарниот стадион Вембли во Лондон пред повеќе од 60.000 гледачи? Знае најдобрата ...
| | веќе видена

Чаир 2030 и ТФТ Моцарт го одиграа вториот натпревар од плеј-офот во четвртфиналето на Првата македонска кошаркарска лига , во салата „Шабан Трстена“ славеа ...
сите 3 | | | веќе видена