Додека политичарите и невладините организации ја осудуваат полициската бруталност во случајот се тепаните Роми во Битола, а надлежните велат дека вршат ...
| | прочитана: 28252 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ИСПОРАЧА НЕКОЛКУ БАРАЊА ДО ВЛАСТА Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на протестот изјави дека правдата во Македонија е нападната. ...
сите 2 | | | прочитана: 17514 | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, ...
сите 278 | | | прочитана: 13271 | веќе видена

ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА Е СПРОВЕДЕНА ВО ЗАТВОР По пресудата на Врховниот суд , надлежниот судија издал налог за спроведување на екс министерката за внатрешни ...
сите 8 | | | прочитана: 11864 | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
| | прочитана: 9697 | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 19 | | | прочитана: 6167 | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска во и градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари го предадоа во употреба објектот за згрижување на ...
сите 4 | | | прочитана: 5623 | веќе видена

На 28.09.2020 во 19.10 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај с.Зајас, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно ...
сите 16 | | | прочитана: 3373 | веќе видена

Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Полицијата ...
сите 7 | | | прочитана: 1128 | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека многу скоро се очекува во болниците во нашата земја да бидат достапни брзи тестови за Ковид 19, посочувајќи ...
сите 13 | | | прочитана: 1049 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.09.) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на ...
сите 14 | | | прочитана: 534 | веќе видена

Арафат Шабани од Беса е кандидатот за нов заменик-министер за образование и наука, кој заедно со уште 15 кандидати за заменичките позиции во Владата, денеска ...
| | прочитана: 476 | веќе видена

ПРОВОКАТИВНА ИЗЈАВА ОД КАРАКАЧАНОВ Нова провокација од бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е ...
| | прочитана: 460 | веќе видена

Вардар со судни маки се пласираше во осминафиналето на Купот откако во пенал рулетот го совлада Вардар Форино, а во наредната рунда, актуелниот македонски ...
сите 25 | | | прочитана: 290 | веќе видена

Општина Битола денеска се приклуч кон глобалниот настан Race for the Cure – Macedonia, кој се одржува низ цела Европа, во поддршка на подигнувањето на свеста ...
сите 16 | | | прочитана: 269 | веќе видена

Периодов, театар Златен Елец беше актуелен со Не ми го чепкај пивото! – комедијата која настапи во рамките на Скопско лето, Бела ноќ Скопје и Интернационалниот ...
сите 3 | | | прочитана: 257 | веќе видена

Повеќето обвинители од веќе згаснатото Специјалното јавно обвинителтво (СЈО) конкурирале на огласот распишан за избор на обвинители во Обвинителството за ...
сите 2 | | | прочитана: 242 | веќе видена

next