Државното Јавно обвинителство денеска преку соопштение ги задолжува јавните обвинители на Вишите јавни обвинителства и јавните обвинители на Основните јавни ...
| | веќе видена

Од 17:00 часот попладнево воведена е забрана за тешки товарни возила планинскиот премин Барбарос, соопшти АМСМ. Според АМСМ, од 16:45 часот е укината забраната ...
сите 7 | | | веќе видена

Наместо пари за стопанството и за борба против пандемијата со корона, има пари само за клиентелата на СДСМ во поранешното СЈО, вели генералниот секретар на ...
сите 3 | | | веќе видена

Владата информира дека денеска успешно завршува државниот карантин за 160 македонски граѓани, кои поминаа 14 дена во строги безбедносно-здравствени услови во ...
сите 2 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести се примени девет нови заболени од коронавирус, со што вкупниот број хоспитализирани е 59, 12 се со потешка клиничка слика од ...
сите 6 | | | веќе видена

Во деноноќието меѓу 30 и 31 март се потврдени 44 нови случаи на инфицирани со коронавирусот, со што бројот на вкупно заболени досега достигна 329, од кои 12 се ...
сите 13 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, жител на гостиварско село, на возраст од 67 години за ...
сите 13 | | | веќе видена

Дури и во најтешките услови и состојби, должни сме да си ја негуваме традицијата. Само со почитување на традицијата сме тоа што сме, а без неа сме само бројка, ...
| | веќе видена

Мобилната болница поставена во близина на Универзитетската Клиника за инфективни болести е подготвена да прими пациенти со коронавирус. Во неа, како што најави ...
сите 29 | | | веќе видена

Што повеќе тестирања преку брзи тестови и приспособување на здравствените установи во Битола, Тетово, Штип и други каде што се лекува заболување на бели ...
сите 7 | | | веќе видена