Во последните 24 часа се направени 991 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Куманово-6, Дебар-7, Штип-14, Прилеп-1, ...
сите 323 | | | прочитана: 18918 | веќе видена

Кога имавме собир на граѓани во Тетово и во Гостивар, голем дел од Албанците беа присутни на тие собири и дури голем број од тие Албанци кои што беа присутни ...
сите 6 | | | прочитана: 12847 | веќе видена

Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот КОВИД биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат ...
сите 44 | | | прочитана: 10139 | веќе видена

Претставниците на СДСМ на денешните средби во рамки на предизборната кампања, зборуваа за концептот „Едно општество за сите“, европските перспективи на ...
сите 24 | | | прочитана: 7851 | веќе видена

Гостивар е изворот на концептот едно општество за сите и тој негов дух го потврдуваме низ целата држава, рече претседателот на СДСМ Зоран Заев на граѓанска ...
сите 23 | | | прочитана: 7754 | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во предизборен настап пред гостиварци рече дека цел свет знае дека тој бил клучниот фактор Зоран Заев, поранешниот премиер да ја ...
сите 15 | | | прочитана: 6806 | веќе видена

28-годишен гостиварец е уапсен ноќеска на скопскиот меѓународен аеродром откако гостиварската полиција распишала внатрешна потерница по него. Уапсениот е ...
сите 15 | | | прочитана: 4655 | веќе видена

Ноќеска во полиција било пријавено дека на регионалниот пат село Неготино- автопат, пред Неготинска клучка, автомобил „ауди А8“, со гостиварски регистарски ...
сите 11 | | | прочитана: 4482 | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 2 | | | прочитана: 2627 | веќе видена

Од денешните 199 нови случаи на ковид-19, од Битола се 2. Во овој регион денеска нови случаи има и во Прилеп 3, Крушево 1, Демир Хисар 1, Кичево 3 и Ресен ...
сите 3 | | | прочитана: 2487 | веќе видена

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 12 | | | прочитана: 1051 | веќе видена

Дигиталната кампања на СДСМ е поуспешна од таа на ВМРО-ДПМНЕ, потврдуваат бројките што можат да се видат на социјалните медуми, кои наспроти скептицизмот дека ...
сите 2 | | | прочитана: 989 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНе Христијан Мицкоски и носителите на листи денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени ...
сите 9 | | | прочитана: 807 | веќе видена

Носителот на листата во ИЕ 6 Дафина Стојаноска денеска во Гостивар оствари средба со дел од Комисијата за здравство при ВМРО-ДПМНЕ ОК Гостивар, како и со други ...
сите 7 | | | прочитана: 751 | веќе видена

По вчерашната герила акција во Охрид и Струга, карванот на Државната изборна комисија денеска беше во Тетово и Гостивар. Кампањата „Ти си на ред“ на ДИК за ...
сите 6 | | | прочитана: 666 | веќе видена

Полицијата во полошко започна со засилени контроли кои се однесуваат на почитувањето на мерките за заштита во автобусите и комбињата кои превезуваат патници. ...
| | прочитана: 613 | веќе видена

Носителката на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Обнова на Македонија“ Дафина Стојаноска денеска заедно со кандидатот за пратеник од Гостивар, ...
сите 27 | | | прочитана: 608 | веќе видена

next