Македонија во неколку наврати во минатото им додели државјанства на странски граѓани, со што вештачки се наруши етничката рамнотежа во државата, односно нагло ...
сите 3 | | | прочитана: 13272 | веќе видена

Имаме потенцијал и капацитет да учествуваме во производство на вакцина против Ковид-19, смета лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, но во тоа мора да ...
сите 11 | | | прочитана: 7967 | веќе видена

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.708 ...
сите 119 | | | прочитана: 3295 | веќе видена

МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
| | прочитана: 3144 | веќе видена

Мајка пријавила дека синоќа во дворот на семејната куќа во Гостивар, нејзината ќерка била сексуално вознемирена од малолетник. Според СВР Тетово, четириесет и ...
сите 10 | | | прочитана: 1514 | веќе видена

Против 42-годишен жител на гостиварското село Неготино поднесен е предлог за казна за кривично дело – непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 38 | | | прочитана: 1414 | веќе видена

МЛАДИ ЛУЃЕ РАЗВИВААТ ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА Во Клиничката болница во Битола почина 19-годишна девојка која била суспектна на Ковид-19, а директорката д-р. ...
| | прочитана: 1028 | веќе видена

По повод 8 Април – Светскиот ден на Ромите, претседателот на Собранието Талат Џафери имаше средба со Љатифе Шиковска, пратеничката од ромската заедница, Зоран ...
сите 2 | | | прочитана: 985 | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска беше во посетa на вакциналниот пункт и на Итната медицинска помош при здравствениот дом во Гостивар. Тој беше запознаен ...
сите 12 | | | прочитана: 792 | веќе видена

В.директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска остварил средба со претставници од Конфедерацијата на синдикални организации на ...
| | прочитана: 541 | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице, државјанин на Република Србија поради сомненија дека сторил кривично дело „тешки дела ...
сите 31 | | | прочитана: 408 | веќе видена

Рамен пат, тесен коловоз, многу крпеници, ударни дупки и нерамнини и голем број возила, тоа е денешната слика на автопатот Тетово-Гостивар. Но, и покрај ...
| | прочитана: 323 | веќе видена

Собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија на денешната седница го разгледа Предлог законот за прогласување на дел од Шар Планина за национален ...
сите 3 | | | прочитана: 223 | веќе видена

На социјалната мрежа се појави нови видео од престојот на турскиот криминалец Седат Пекер во Македонија.Ова видео датира околку Нова Година и снимено е на ...
| | прочитана: 212 | веќе видена

По три години од изградбата на социјалната зграда во Струмица, 37 станови сѐ уште не се доделени на лицата од социјален ризик за кои се предвидени. Последната ...
| | прочитана: 198 | веќе видена

Нашата соговорничка Лилјана Јоноски е извршна директорка на Руралната коалиција чија главна дејност е подобрување на квалитетот на живот во руралните средини, ...
| | прочитана: 192 | веќе видена

next