Не се шупливи дрвата, тие се шупливи во главите, а уште пошупливи им се џебовите за да лапнат комуналии и некое денарче.Можеби најшупливи се паркобраните, оние ...
| | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово започнува со реализација на новиот превентивно-информативен и едукативен проект „Поголема безбедност на пешаците, ...
сите 24 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, сообраќајот е ...
сите 9 | | | веќе видена

На 07.06.2021 во 10,05 часот на регионален пат Гостивар-Дебар, на место викано „скудринска кривина“, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. јуни 2021 (InPress) – Капиталните инвестиции на Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) од почетокот на годината се реализирани во ...
сите 4 | | | веќе видена

Градоначалниците од девет општини од Полошкиот Регион на крајот на 20201,конечно успеаја да се согласат и да го основаат Регионалното јавното претпријатие ...
| | веќе видена

Попладнево на Јутјуб осамна аудио снимка со слика од актерката и претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени во ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ. Снимката е ...
сите 5 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 55-годишен гостиварец, поради пуштање во оптек лажни пари, информираат од Основното ...
сите 33 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со економските советници, денес беше на посета на општина Гевгелија каде беше заокружена турата на низ 14 ...
сите 5 | | | веќе видена

Денеска во десет часот требаше да започне рочиштето каде што политичкиот субјект ВМРО-ДПМНЕ којшто ја го претставувам е еден од обвинетите, она коешто го ...
сите 15 | | | веќе видена

Партиите и од власта и од опозицијата постојано и сѐ позасилено меѓусебно се обвинуваат за сторени криминали во разни области. Само изминатава недела имаше цел ...
| | веќе видена

ИНДИСКИОТ СОЈ Е ДЕТЕКТИРАН ВО МАКЕДОНИЈА Минатата недела кај еден пациент кој е хоспитализиран во приватна болница, е детектирано присуство на „индиски“ сој на ...
| | веќе видена

next