Немири заради ковид мерките во Франција, заклучување во Австрија, нови рекорди на бројот на заразени во Европа, а во Шведска еден број падна на нула. Шведска, ...
| | прочитана: 503 | веќе видена

Пејачката Бебе Реџа на Инстаграм објави фотографија со нејзината прабаба, направена во Гостивар, кога таа имала 4 години. „Јас и мојата прабаба во Македонија“, ...
сите 3 | | | прочитана: 490 | веќе видена

Државјани на Косово имаат серзиони инвестиции во Македонија. Близината и традицијата, го носат косовскиот капитал во нашата држава. Заложбата за понатамошното ...
сите 2 | | | веќе видена

Професори на медицински, хирурзи, специјалисти...Едни ќе се борат за градоначалничката фотелја други за советите во општините. И официјално, според податоците ...
| | веќе видена

Водичот Мишелин го објави својот избор за 2021 година за нордиските земји и има два нови ресторани со три sвезди: Нома во Копенхаген и Маемо во Осло. ...
| | веќе видена